Skuteczna dezynfekcja dłoni i powierzchni użytkowych

Znajdziesz u nas preparaty do dezynfekcji rąk i innych powierzchni użytkowych serii Silver Shield. Zawiera nanocząsteczki srebra o stężeniu 35ppm, która są zawieszone w wodzie. produkt dostępny w małym i podręcznym opakowaniu.


Po co prowadzić dezynfekcję rąk?

Dezynfekcja to zabieg polegający na usunięciu wirusów, bakterii oraz grzybów, wykonywany z wykorzystaniem biobójczych preparatów o różnym sposobie działania, wynikającym z właściwości preparatu.

Wykonuje się go, ponieważ niektóre mikroorganizmy szkodliwie wpływają na organizm lub są wręcz śmiercionośne, inne są przyczyną zanieczyszczeń i nieprzyjemnego zapachu na powierzchniach użytkowych czy laboratoryjnych, zwłaszcza mających kontakt z krwią, potem lub zywnością.

Ilość oraz rodzaj występujących w danym miejscu szkodliwych mikrobów są uwarunkowane przez wiele czynników.

Do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • Przeznaczenie miejsca dezynfekcji (laboratoria, gabinety medyczne, lokale gastronomiczne, siłownie i kluby fitness czy sklepy)
  • Liczbę osób mających styczność z odkażaną powierzchnią
  • Standardy dotyczące higieny w miejscu dezynfekcji.

Stałe usuwanie drobnoustrojów zmniejsza ryzyko ich rozprzestrzeniania po kontakcie z nimi, zabezpieczanie rąk i powierzchni spowalnia pojawianie się nowych drobnoustrojów.

Większość środków dezynfekujących ma działanie jedynie doraźne, tzn usuwa zarazki ze skóry czy powierzchni i kończy na tym działanie. Lepsze są środki, które pozostawiają bakteriobójczy osad. Jeśli jest on nieszkodliwy dla organizmu, szybka dezynfekcja nie utrudnia w żadnym wypadku zwyczajnego funkcjonowania.

Dezynfekcja nie jest równoznaczna ze sterylizacją, w wyniku której giną również formy przetrwalnikowe drobnoustrojów, jest za to znacznie szybsza i mniej wymagająca. Nie wszystko również można poddać sterylizacji.

Szkodliwe mikroorganizmy są wszechobecne a możliwości ich rozprzestrzeniania bardzo zróżnicowane. Nie zawsze konieczny jest kontakt fizyczny, niektóre mikroorganizmy potrafią przebywać przez dłuższy czas zawieszone w powietrzu, np. unoszą się na drobinach kurzu.

Możliwe jest zabezpieczenie skóry poprzez stosowanie ochronnego ubioru, takiego jak skórzane czy lateksowe rękawiczki, jednak wtedy to one staną się siedliskiem szkodliwych drobnoustrojów, przez co przestaną spełniać swoją funkcję. Podobnie, wszystkie.

Jedynym sposobem zwiększenia ich żywotności jest stosowanie preparatów odkażających.

 


Jakie są rodzaje środków dezynfekujących?

Najsłabszym środkiem jest mydło,Usuwa dużą liczbę drobnoustrojów dlatego jest podstawą higieny. Więcej zarazków usuwają środki odkażające oparte na alkoholu, ale nie są przyjazne dla skóry Pianki i żele odkażające są wysoce skuteczne ale z reguły nie mogą dotrzeć do wszystkich szczelin w skórze czy powierzchni. Nowość w postaci nanocząsteczek srebra usuwają 99.99% drobnoustrojów, są przyjazne dla skóry, małe opakowania wystarczają na długo, pozostawiają ochronną warstwę

 


Jaki środek dezynfekujący jest najlepszy?

Podczas wyboru powinniśmy się kierować:

  • Kryterium skuteczności, czyli informacją o tym, jak wiele drobnoustrojów zwalcza środek odkażający. Oprócz tego, nie wszystkie preparaty są uniwersalne;
  • Kryterium dostępności i częstości użycia, czyli mówiąc prościej, możliwością stosowania środka zawsze, gdy zachodzi taka potrzeba;
  • Kryterium szkodliwości i wszechstronności, ponieważ niektóre środki odkażające mogą działać drażniąco lub zwalczać jedynie wybrany rodzaj drobnoustrojów;
  • Kryterium trwałości, i wybierać środki utrzymujące biobójcze działanie również po dezynfekcji;
  • Kryterium estetycznym, co oznacza, że produkt powinien posiadać opakowanie oraz nie wywoływać nieprzyjemnych odczuć, jak np. zapach alkoholu do dezynfekcji.
Znaleziono produktów: 0

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl